Kurumsal

12 yılı aşkın bir süredir su arıtma sektöründe faaliyet gösteren firmamız, deneyimli yöneticileri, uzman mühendis kadrosu, imalat ve teknik servis ekibi ile sayısız projelere imza atmaktadır.

Tüm çalışanlarımızın katılımı doğrultusunda sürekli gelişim ile müşterilerine kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulmasını hedefleyen ve kurumsal bir yapıya sahip olan firmamız içme-kullanma suyu, deniz suyu ve atıksu arıtımı, proses suyu ve saf su üretimi, havuz ekipmanları ve kimyasalları satışı, paslanmaz ürün imalatı, proje ve mühendislik, taahhüt, ithalat-ihracat, danışmanlık, toptan ve perakende satış, montaj ve teknik servis hizmetlerini başarıyla yürütmektedir.

Kurulduğu ilk günden itibaren hizmet ve üretimde kalitenin, müşteri memnuniyetini de beraberinde getirdiğine inanan firmamız benimsediği bu anlayışla sektöründe lider olma yolunda ilerlemektedir.

Şirketimiz,fokuswater markalı ürünlerin Türkiye ve yurtdışındaki her türlü satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Yurtiçinde daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Türkiye genelinde bayi ağını hızla genişleten Fokuswater Su Arıtma, 2008 yılında  Ankara Bölge Ofisini hizmete açmıştır.  Bunun yanı sıra yurtdışında da Rusya, Azerbaycan, Irak, Romanya, Kazakistan, Kırgızistan, Arnavutluk  gibi pek çok ülkeye sistem satışları,montaj,devreye alma hizmetleri ve satış sonrası yedek parça ve ekipman desteği sağlamaktadır.

Kaliteli ve zengin ürün portföyü bulunan  firmamız, müşterilerimize satış ve satış sonrası hizmetleri verecek şekilde teknik donanıma sahiptir. Satışını gerçekleştirdiğimiz fokuswater markalı ürünlerin tamamı, kalitesi ve teknik yeterliliği ile firmamızın garanti güvencesi altındadır.

Firmamız kaliteye verdiği önemi ve başarılı çalışmalarını, almış olduğu ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesi, Kapasite Raporu ve İmalatta Yeterlilik Belgesi, 2009 yılında almış olduğu CE, Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik ve TSE Garanti Belgeleri ile belgelendirmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kaliteden taviz vermeme ilkesini devam ettirerek, koşulsuz müşteri memnuniyetini sürdürmekte kararlıdır.

Fokuswater Su Arıtma ailesi olarak teknolojiye ve insana yönelik yatırımlarımızı sürekli olarak arttırmaya ve su arıtma sektörünün gelişiminde öncü rol oynamaya devam etmekteyiz.

PROJE VE MÜHENDİSLİK

Fokuswater, şehir şebeke suyu, kuyu suyu, göl, nehir ve deniz suyundan içme ve kullanma suyu arıtma, her tür sektör için atık su arıtma ve geri kazanım sistemleri konularında deneyimli kadrosuyla projelendirme ve mühendislik hizmeti vermektedir.

Firmamızın proje departmanı, arıtma sistemleri dizaynında başlangıç noktası olarak keşif ve ham-atık su karakterizasyonu belirleme ve müşterilerinin talepleri sonrasında sonuca ulaşmak için elinde bulunan çözüme ve tasarıma yönelik tüm bilgi birikimini kullanarak en uygun ve ekonomik proses seçimini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Sistem belirleme sürecinde bilgisayar destekli programlar, laboratuar çalışmaları ve pilot tesislerden faydalanan proje departmanımız, müşterilerinin su ile ilgili her türlü problemlerinin çözümüne yönelik olan sistem tasarımı, proje, dizayn, teknik şartname hazırlama, maliyet analizi ve fizibilite çalışmaları ile hizmetinizdedir.

SATIŞ ORGANİZASYONU

Evsel ve endüstriyel alanda içme , kullanma  ve atıksu arıtma sektöründe kullanılan arıtma sistemleri,ekipman ve kimyasalların Türkiye içinde ve yurtdışındaki satışları firmamızın Satış-Proje/Pazarlama ve Bayilerimiz aracılığı ile yürütülmektedir.

Ürünlerin satışı konusunda birçok avantaj sunan firmamız, müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ürün gamını her geçen gün genişletmektedir.

Tecrübeli proje ekibimiz,saha mühendislerimiz,teknik destek ekibimizle siz değerli müşterilerimizin Keşif,su analizi, teknik destek ve detaylı su arıtma proje teklif ihtiyaçlarınızı karşılayarak , geniş ürün portföyümüzde yer alan ekipmanlarla istenilen her türlü kapasiteye uygun ve ekonomik su arıtma sistemi seçimini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Proje bazlı satış işlerini merkez ofisten yürüten firmamız, Türkiye genelinde oluşturduğu bayi ağı ile İstanbul dışındaki illerimizde bulunan müşterilerimize satış ve satış sonrası servis hizmetlerini en iyi şekilde vermeyi amaçlamaktadır.

Bayilik organizasyonumuzun oluşturulması, kontrolü, bayilerimize ürün sevki ve idare edilmesi Bayi Satış/pazarlama bölümümüz tarafından gerçekleştirilmektedir.

fokuswater  Yetkili Bayisi olarak adlandırdığımız bayilerimiz, müşterilerimize danışmanlık hizmeti vermek, yalnızca fokuswater ürünlerini satmak ve bu ürünlerle ilgili hizmetleri verebilmek amacıyla çalışan, merkez ofisimiz ile sürekli iletişim halinde ve firmamız tarafından eğitilmiş sektör yeterliliği olan firmalardır. fokuswater Yetkili Bayileri müşterilerimize satışını yaptıkları fokuswater ürünleri ile ilgili devreye alma ve servis konuları hakkında sorumlu ve yetkilidirler.

Müşterilerimiz, satış öncesi danışmanlık, satış, sevkiyat, süpervizörlük, işletmeye alma ve teknik servis hizmeti gibi birçok konuda Merkez Ofisimiz ve fokuswater Yetkili Bayilerinden hizmet alabilirler.

SERVİS ORGANİZASYONU VE SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ

Firmamızda satış sonrası hizmetler ‘Satış sonrası Hizmetler Departman’ımızca günlük ve periyodik olarak organize edilmektedir. Müşterilerimize sağlanması gereken her türlü satış sonrası hizmet ve servis hizmeti, deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca Türkiye genelinde mevcut olan bayi ağımız ile de müşterilerimize hızlı ve sorunsuz servis hizmeti vermek en büyük hedeflerimizden biridir. Vermiş olduğumuz hizmetler ‘Hizmet Yeterlilik Belgesi’ ve ‘Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi’ ile belgelendirilmiştir.

Satış Sonrası Hizmetlerimiz;

 • Montaj ve kullanma kılavuzları

 • Süpervizörlük hizmeti

 • İşletmeye alma hizmeti

 • Garanti süresince bakım ve onarım hizmeti

 • Periyodik bakım hizmeti

 • Bakım, onarım ve parça değiştirme hizmeti

 • Mevcut ürün ve sistemlerin revizyon işlemleri

 • Periyodik olarak su analizlerinin yapılması

 • Servisle ilgili teklif hazırlanması

**Yukarıda belirttiğimiz servis hizmetlerinin bazıları yapmış olduğumuz satışlara dahil olduğundan dolayı ücretsiz olarak, diğer hizmetler ise  ücrete tabi olmak koşuluyla yapılmaktadır.

KEŞİF HİZMETLERİ

Keşif hizmeti, müşterilerimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde verilen bir hizmettir. Müşterililerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda sistem seçimi yapılmadan önce uygulama alanının görülmesi (yer görme), kullanılacak depo, hidrofor, v.s. diğer ekipmanlar var ise kullanılabilirliğinin değerlendirilmesi, kullanılacak olan sudan numune alınması keşif hizmetin genel kapsamını oluşturmaktadır. Bunlar tespit edildikten sonra uygun sistem seçimi yapılarak müşteriye sunumu yapılır.

DEVREYE ALMA HİZMETLERİ

Devreye alma hizmeti firmamız teknik servis personeli tarafından, kurulum yapılacak yerin uygun olup olmadığının belirlenmesi, satışı yapılan ürün veya ürünlerin kontrol ve ayarlarının yapılarak ilk çalıştırılmanın sağlanması, ürünlerin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığının tespiti ve devreye alma-teslimata ilişkin formun doldurulup, müşteri onay ve imzası ile birlikte tamamlanması işlemidir. Formun aslı teknik servis bölümünde, kopyası ise müşteride kalmaktadır.

Satış sonrası hizmet ve garanti sürecinin başlaması, ürünün devreye alma işleminin merkez teknik servis ekibimiz veya fokuswater Yetkili Bayi tarafından yapılması halinde gerçekleşecektir.

MONTAJ HİZMETLERİ

Satışı gerçekleştirilen ürünlerin yerinde montajının yapılması hizmetidir. Bu hizmet, sistemlerin montajı konusunda eğitimli, donanımlı ve yılların verdiği tecrübe ile çalışmalarını sürdüren montaj ekibimiz tarafından yapılmaktadır. En küçük kapasiteli evsel cihazlarımızdan, büyük kapasitelerdeki endüstriyel cihazlarımıza kadar her sistemin montajı, çalışanlarımız tarafından itina ile sorunsuz bir şekilde yapılır. Montaj ekibimiz yurtiçi ve yurtdışında sistemlerin kurulumunu başarıyla gerçekleştirmektedir.

Montaj işlemi tamamlandıktan sonra sistemin işletimiyle ilgili hazırlamış olduğumuz ‘İşletme Bakım Kitapçığı’ müşterilerimize sunulur. Sistemlerde oluşabilecek herhangi bir aksaklık durumunda, montaj ekibimizle sisteme yerinde müdahale edilir.

SÜPERVİZÖRLÜK HİZMETLERİ

Süpervizörlük hizmeti, satışını gerçekleştirdiğimiz ancak montajının tarafımızdan yapılmadığı ürünlerin uygulama alanına nasıl yerleştirileceği, diğer tesisat ekipmanları ile nasıl ilişkilendirileceği gibi konularda danışmanlık yapılması isteği üzerine firmamız tarafından verilen bir hizmettir. Süpervizörlük hizmeti belirli bir ücrete tabi olarak yapılmaktadır.

İMALAT

fokuswater markalı evsel ve ticari içmesuyu arıtma cihazları başta olmak üzere arıtma sektöründe kullanılan , paslanmaz ekipmanların projelendirme ve imalatını kendi Fabrikasında deneyimli imalat ekibi ile gerçekleştirmektedir.

Fokuswater markalı ; çok kartuşlu filtre, torba filtre, seperatör filtre, ultraviyole dezenfeksiyon sistemi, sıcak su filtresi, kartuş filtreler, reverse osmos sistemi yedek parçaları, paslanmaz tanklar (kum, karbon ve yumuşatma sistemleri ), su depoları, su sebili vb gibi ürünler bulunmaktadır.

Sipariş üzerine, isteğe özel ve ihtiyaca uygun kapasitede üretilen ürünlerimizde her zaman kalite, güven, hız ve müşteri memnuniyetini benimseyen firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını termin programına bağlı olarak, hızlı ve etkili hizmet ile tam zamanında karşılamaktadır.

Şirketimiz; paslanmaz çelikten mamul ürün yelpazesini düzenli olarak arttırmakta, ayrıca müşterilere bu konuda teknik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bulunduğu sektörde saygınlığını ve kalitesini ispatlayan Fokuswater , çok çeşitli ürün stokları ve müşteri talepli satış modelleri ile siz saygı değer müşterilerimize hizmet vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

PERİYODİK BAKIM, YEDEK PARÇA VE ONARIM HİZMETLERİ

Firmamız, kurmuş olduğu sistemlerle ilgilidanışmanlık, servis, yedek parça, periyodik bakım-onarım hizmetleri sunmaktadır.

Firmamızın en aktif departmanı olan teknik servis departmanı satışını ve montajını yaptığımız ürünlerle  ilgili her türlü teknik desteği vermekle sorumludur. Satış sonrası işletmeye alma, müşterinin teknik eğitimi, bakım-onarım ve periyodik servis sözleşmelerinin hazırlanması başlıca çalışma konularıdır.

Teknik servis departmanı ayrıca ürünler ile ilgili tüm yedek parçaların temini ve stok takibi ile de sorumludur. Günün her saatinde ulaşabileceğiniz teknisyenlerimiz her türlü sorunu çözebilecek gerekli altyapıya sahiptir.

Türkiye çapında bayilerimiz kanalı ile verilen satış sonrası hizmetlerini de destekleyen merkez departmanımız, şahıs müşterilerimiz ve özellikle endüstriyel tesis müşterilerimiz için yıllık, 6 aylık ve aylık periyodik bakım sözleşmeleri yapmaktadır.

Fokuswater, satışını ve üretimini yaptığı fokuswater ve diğer marka ürünlerde meydana gelebilecek herhangi bir arızalanmadan dolayı gerekli olan her türlü yedek parçayı stoklarından temin etmektedir. Yerinde müdahalesi mümkün olmayan durumlarda ise; arızalı parça sökülerek servis merkezine getirilip kontrol ve testlerden geçirilir. Onarılabilecek durumda olan arızalı parçalar onarıldıktan sonra tekrar kullanılır, aksi durumda ise gerekli yedek parça değişimi yapılır.

GARANTİ – SATIŞ ŞARTLARI

 • Müşterilerimiz, fokuswater markalı ürünleri sadece merkez ofisimiz ve fokuswater Yetkili Bayilerinden almalıdırlar.

 • fokuswater Yetkili Bayilerinin genel satış şartlarımız haricinde satış yapmaları kesinlikle yasaktır.

 • Firmamız tarafından yetkilendirilmemiş kişi ve kuruluşlardan alınan ürünlere servis ve hizmet verme zorunluluğumuz yoktur.

 • Firmamızın, fatura veya irsaliyesi bulunmayan ürünlere servis hizmet verme zorunluluğumuz yoktur.

 • fokuswater Yetkili Bayilerinden temin edilen ürünlerimizin işletmeye alma işlemi, yine bayilerimizin kendileri tarafından yapılmalıdır.

 • Genel fiyat listemizde yer alan fiyatlar tavsiye edilen satış fiyatlarımızdır. Bu fiyatlardan euro ve dolar bazında olanlar, fatura kesildiği günün TCMB efektif satış kuru üzerinden hesaplanmaktadır.

 • Fiyatlara KDV dahil değildir. Ayrıca eklenecektir.

 • Ürünlerimizin teslim yeri İstanbul Fabrikamız ile merkez ofisimizdir. Fabrika veya merkez ofisimizden teslim alınmayan ürünler bedeli mukabilinde anlaşmalı çalıştığımız kargo firmaları ile gönderilmektedir.

 • Ürünlerimiz kullanıcı hataları, sarf malzeme değişimleri hariç,  2 yıl garantilidir.