Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

SU ARITMA CİHAZLARI

 

su arıtma cihazı

Her canlının en temel ve ortak içeceği olan su, maalesef hızla artan sanayi sektörü ve teknolojik gelişmeler sonucunda oluşan hava kirliliği ile birlikte kirlenmeye yüz tutmuştur. Bu durum özellikle çocuk sağlığı açısından hayati önem arz etmektedir. Bağışıklık sistemi gelişme aşamasında ve zayıf olan çocuklarımızın sağlığı, bu kirlilikten maalesef ki olumsuz etkilenmekte hatta ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple içtiğimiz suların temizliği, üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında yer almaktadır.

Şehir şebekesinden temin edilen su, belediyeler tarafından bizlere su arıtma cihazlarından geçirilerek iletilmektedir. Ancak bu arıtma sistemleri ve alt yapı, gerek eski olması gerekse yeterli derecede temiz kalamaması nedeniyle ek güvenlik ihtiyacı doğurmaktadır. Bu durumda da karşımıza su arıtma cihazları çıkmaktadır.

 

Su Arıtma Cihazı Seçimi

Su arıtma cihazlarının seçimi ve kullanımı aşamasında bilinçli olunmalıdır. Yüzlerce marka ve satıcı arasından kalitesini ispatlamış, ilgili bakanlıktan alınması gereken belgelere sahip ve Uluslararası Sağlık Kuruluşları tarafından onaylı filtreler kullanan markalar tercih edilmelidir.

 

su arıtma cihazı

 

Su Arıtma Cihazlarının Sağladığı Faydalar

Musluktan kolayca içme suyu elde etme ve depolama rahatlığını sağlayan su arıtma cihazları için tek sayfalık yazı kesinlikle yeterli olmayacaktır. Ancak bu cihazlara neden sahip olmanız gerektiği konusunda, en önemli birkaç maddeyi aşağıda ki gibi sıralayabiliriz:

 • Teknolojinin hızla ilerlemesi sonucu içimizi rahatlatacak derecede kaliteli ve hijyenik cihazların üretilmesi. Bu sayede birçok farklı filtre ile suda ki mineraller korunmakta ve klor sıfıra indirilmektedir. Şebeke suyunuz, hazır alacağınız içme sularından daha temiz hale gelmektedir.

 

 • Fokuswater su arıtma cihazı ile musluk suyunuzu arıtma işlemine tabi tuttuğunuzda, suda ki mineraller kendini muhafaza eder. Zaten aksi durumda sudan alınması beklenen ve ihtiyacınız olan mineraller alınamaz. Özellikle çocuk sağlığı açısından bu husus çok önemlidir.

 

 • Uzun süreli kullanılan ve değişim süresi geldiği halde değiştirilmeyen, bakteri oluşumuna müsait damacana kullanımının, uzun vadede zararlı sonuçlar doğuracağı aşikar. Fokuswater su arıtma cihazı kullandığınız süreçte ise gerekli bakım, temizlik ve değişimler yapıldığında böyle bir sıkıntıdan söz etmek pek mümkün değildir.

 

 • Su arıtma cihazı ile gerekli bakımlar ve temizlikler yapıldığı takdirde, suyunuzu gönül rahatlığı ile içebilecek ve içtiğiniz suya güvenebileceksiniz. Bu güven hazzını, şehir şebekelerinden gelen veya hangi ortamda nasıl doldurulduğu bilinmeyen damacana suları ile yaşamanız maalesef mümkün değil. Aynı zamanda damacana ve su şişesi gibi birçok su kabı, suyun tadına ve kokusuna olumsuz etki etmekte ve suyun temizliği ve saflığı konusunda şüphe uyandırmaktadır. Tabi ki Fokuswater su arıtma cihazı ile bu sıkıntıdan da kurtulmuş olacaksınız.

 

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Fokuswater su arıtma cihazı, evimizde veya işyerimizde kaliteli, tatlı ve taze olarak suyumuzu içmemizi sağlar. Peki su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız, aşağıda ki maddeleri gözden geçiriniz:

 • Piyasada ucuz ancak kalite ve güven ilişkisi oluşturamamış, hatta bazılarının ürünlerinin sağlığınıza zararı dahi dokunabileceği onlarca firma vardır. Bu yüzden su arıtma cihazı alırken mutlaka dikkatli olmalısınız. Kendisini ispatlamış ve gerekli kalite belgelerine sahip firmaları tercih etmelisiniz.

 

 • Zaten çoğu firma, ucuz ürün ve düşük maliyetle üretim yapmayı amaçladığından, kalitesiz parça kullanmaktadır. Bu parçalar da su arıtma cihazınızın erken arızalanmasına, koku, tat bozukluğu ve bakteri üretme gibi sağlığa zararlı durumlar ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır.

 

 • Su arıtma cihazları ve parçaları en az 6 aylık periyotlarla bakımdan geçmelidir. Bu sebeple seçtiğinizin firmanın kaliteli bir teknik servise sahip olması ve uzun süre kullanacağınız su arıtma cihazınıza ait yedek parça üretimi konusunda teminat vermesi de çok önemlidir. Bu yüzden daha önce de belirttiğimiz gibi kaliteli ve güven veren, adresi belli firmaları tercih etmelisiniz. Aksi durumda herhangi bir arıza ile karşılaştığınız zaman muhatap bulma derdine düşebilirsiniz.

 

 • Tercih edeceğiniz su arıtma cihazınız, su arıtma sistemleri için dünyada kullanılan en gelişmiş teknoloji olan RO filtrasyonuna sahip mi? RO yani Reverse Osmosis filtre sistemi, su içinde çözünmüş şekilde bulunup, sudan büyük ve zararlı molekülleri ayrıştırmaya yarar. Bu sayede suyunuzun saflığı %99 a varan oranlara ulaşabilir.

SU ARITMA SİSTEMLERİ

 

su arıtma sistemleri

 

Dünyada ki içilebilir su oranı maalesef ki her geçen gün azalmaktadır. Gelecekte su kaynakları için savaşların bile yaşanabileceği ihtimal dışı değil. Bu gibi sebeplerden dolayı su tasarrufu ve su arıtma sistemleri günümüzün en önemli konularından birisi. Su arıtma sistemlerinin kullanılması, hem ekonomik olarak cebinize katkıda bulunacak hem de gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmanızı sağlayacaktır.

Su Arıtma Sistemi Nedir ?

Su, hidrojen ve oksijen atomlarının belirli oranda birleşmesi ile oluşan ve yaşama kaynağımız olarak kabul edilen çok değerli bir yapıdır. Ancak su, sadece bu moleküllerden ibaret olmayıp, çözücü özelliği ile temasta bulunduğu molekül ve maddeleri kendi içerisine katma özelliğine de sahiptir. Bünyesine katacağı bu maddeler, insan vücudu için faydalı olabileceği gibi zararlı olanları da barındırabilir. Su arıtma sistemleri bu aşamada devreye girer ve suyu, içerisinde ki zararlı olan bu maddelerden arındırma işlemine tabi tutar.

Normal şartlarda sular, doğada doğal etkenlerle arıtılmakta ve bizlere temiz olarak ulaşmaktadır. Ancak teknoloji, sanayileşme ve endüstrinin gelişmesi ile doğal kaynak sularımız eski temizliğini kaybetmektedir. Hatta doğada ki doğal arıtma sisteminin etkisi bile azalıyor diyebiliriz.

Burada insanoğlunun yapabileceği iki adım var;

Birincisi, kirlenmiş olan yani atık suları, arındırma işlemi ile doğanın doğal bir şekilde arıtabileceği kirlilik seviyesine getirmek. İkincisi, doğada hızlı ve istenilen seviye de temizlenemeyen temiz su kaynaklarını, su arıtma sistemleri ile sağlığımız için uygun temizlik seviyesine getirmek.

 

su arıtma sistemleri

su arıtma sistemleri

 

 

su arıtma sistemleri Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Yüzeyde çeşitli etkilerle kirlenen sular, toprakta farklı katmanlardan süzülme (filtrasyon) yoluyla kirlerinden arınır. Doğada ki bu filtre sistemi, insanoğlu tarafından su arıtma cihazlarına kazandırılmış ve doğada ki arıtma sisteminden daha hızlı sonuç veren arıtma sistemleri üretilmiştir. Hatta bu konuda gelişmiş teknoloji olan Reverse Osmosis (RO Ters Osmoz) filtrasyon sistemi ile suyun çok yüksek oranlarda saflaştırılması sağlanmıştır. Tabi bu arada sudan arındırılan faydalı mineraller, suya daha sonra da eklenerek istenilen fayda sağlanabilir. İlk öncelik tabi ki de suyu zararlı maddelerden arındırmaktır.

Su Arıtma Sistemleri Artık Bir İhtiyaç !

Maalesef su kaynaklarımız eskisi kadar temiz ve yeterli olmadığı için su arıtma sistemleri kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak ev ve iş yerlerimize girmiş bulunmakta. Bunda 50 yıl önce çok daha basit yöntemlerle evlerimize iletilen şebeke suları artık ekstra su arıtma sistemleri üzerinden geçerek iletilmekte hatta bu bile tam olarak yeterli olmamaktadır. Damacana ve pet şişe ile temin edilen suların da uzun vadede ekonomik olmaması ve sağlıklı açısından da bu malzemelerin bakteri oluşumu vs. nedeniyle sorun oluşturması,  su arıtma sistemlerinin önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Su Arıtma Sistemleri Tercihinde Bilinçli Olunmalıdır..

Piyasa da birçok firma en iyisi olduğunu iddia ederek su arıtma cihazları satışı yapmaktadır. Ancak bu cihazların seçimi aşamasında kime ve neye göre en iyi olduğu görecelidir. Yani kullanıcılar bu aşamada bilinçli davranmalıdır.

Öncelikle ihtiyaç belirlenmeli, sonrasında sunulan ürün ve kalitesi karşılaştırılmalıdır. Örnek verecek olursak; su arıtma sistemine girecek olan suyun kirlilik derecesi, tercih edilecek olan cihazın kalitesi, suyun filtre çıkış kalitesi ve fiyat faktörleri gibi hususlar değerlendirilerek dikkatli bir seçim yapılmalıdır.

 

FokusWater Su Arıtma Sistemleri

su arıtma sistemleri

Su arıtma sistemleri konusunda yılların verdiği deneyim ve tecrübelerden yararlanmak için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

FokusWater Su arıtma sistemleri ile;

 • Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri
 • Ofis Tipi Su Arıtma Sistemleri
 • Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri’ne sahip olabilirsiniz.

FokusWater RO ve Ön Filtrasyon Sistemi;

 • 1. Adımda; Suların içerisinde ki tortu, partikül, çamur ve katı maddelerin geçişini engeller.
 • 2. Adımda; Klor, renk, tat ve koku etkisi veren maddeleri giderir, doğal maddeleri tutar.
 • 3. Adımda; Su içerisinde çözünmüş gazları, petrol ve sanayi atıkları gibi maddeleri tutar.
 • 4. Adımda; 0,0001 mikrondan büyük olan elementlerin, geçişine izin vermez, bütün kirletici maddelerin, tuz, ağır metal, bakteri ve virüslerin sudan arındırılmasını sağlar.
 • 5. Adımda; Suyun kalitesinin, içme suyu kalitesine ulaşması için tat ve lezzetini düzenler.

 

Uygun fiyatlar, anında ve ücretsiz kargo seçenekleri, gerekli durumlarda kolay iade imkanları ve online güvenli alışveriş sistemiyle kesinlikle memnun kalacağınız FokusWater Su arıtma Sistemleri, bu alanda sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?