Deionizasyon Saf Su Sistemleri; suyun içerisinde bulunan çözünmüş iyonların katyonik ve anyonik reçine ihtiva eden kolonlardan geçirilerek suyun saflaştırılması işlemidir.

Elektro Deionizasyon; EDI prosesinde su, ardı ardına dizili katyon ve anyon değiştirici membranlardan geçer. Direkt akım ile iyonlar membranlara doğru hareket eder ve katyon değiştirici membranlar eksi (-) yüklenerek katyonların, anyon değiştirici membrnlar ise artı(+) yüklenerek anyonların sudan giderilimesini ve saf su elde edilmesini sağlar.EDI genelde kimya, elektrik ve ilaç endüstrilerinde tercih edilir.

Sularda bulunan karbonat ve bikarbonat iyonlarından ileri gelen alkalinitenin sudan uzaklaştırılması işlemidir.Alkalinitenin yüksek olması suyun pH dengesini bozduğundan dolayı çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Endüstrilerde; imalat kalitesinin düşmesine ve hammadde tüketiminin artmasına dolayısıyla maliytin de yükselmesine neden olmaktadır.

Degazör Sistemleri; su içerisindeki CO2 (karbondioksit) ve H2S (Hidrojen Sülfür) gibi çözünmüş gazların, hava ve su arasında gerçekleşen kütle transferi ile giderilme işleminin sağladığı ünitelerdir.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?