Su Arıtma Cihazı

SU ARITMA CİHAZLARI

 

su arıtma cihazı

Her canlının en temel ve ortak içeceği olan su, maalesef hızla artan sanayi sektörü ve teknolojik gelişmeler sonucunda oluşan hava kirliliği ile birlikte kirlenmeye yüz tutmuştur. Bu durum özellikle çocuk sağlığı açısından hayati önem arz etmektedir. Bağışıklık sistemi gelişme aşamasında ve zayıf olan çocuklarımızın sağlığı, bu kirlilikten maalesef ki olumsuz etkilenmekte hatta ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple içtiğimiz suların temizliği, üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında yer almaktadır.

Şehir şebekesinden temin edilen su, belediyeler tarafından bizlere su arıtma cihazlarından geçirilerek iletilmektedir. Ancak bu arıtma sistemleri ve alt yapı, gerek eski olması gerekse yeterli derecede temiz kalamaması nedeniyle ek güvenlik ihtiyacı doğurmaktadır. Bu durumda da karşımıza su arıtma cihazları çıkmaktadır.

 

Su Arıtma Cihazı Seçimi

Su arıtma cihazlarının seçimi ve kullanımı aşamasında bilinçli olunmalıdır. Yüzlerce marka ve satıcı arasından kalitesini ispatlamış, ilgili bakanlıktan alınması gereken belgelere sahip ve Uluslararası Sağlık Kuruluşları tarafından onaylı filtreler kullanan markalar tercih edilmelidir.

 

su arıtma cihazı

 

Su Arıtma Cihazlarının Sağladığı Faydalar

Musluktan kolayca içme suyu elde etme ve depolama rahatlığını sağlayan su arıtma cihazları için tek sayfalık yazı kesinlikle yeterli olmayacaktır. Ancak bu cihazlara neden sahip olmanız gerektiği konusunda, en önemli birkaç maddeyi aşağıda ki gibi sıralayabiliriz:

  • Teknolojinin hızla ilerlemesi sonucu içimizi rahatlatacak derecede kaliteli ve hijyenik cihazların üretilmesi. Bu sayede birçok farklı filtre ile suda ki mineraller korunmakta ve klor sıfıra indirilmektedir. Şebeke suyunuz, hazır alacağınız içme sularından daha temiz hale gelmektedir.

 

  • Fokuswater su arıtma cihazı ile musluk suyunuzu arıtma işlemine tabi tuttuğunuzda, suda ki mineraller kendini muhafaza eder. Zaten aksi durumda sudan alınması beklenen ve ihtiyacınız olan mineraller alınamaz. Özellikle çocuk sağlığı açısından bu husus çok önemlidir.

 

  • Uzun süreli kullanılan ve değişim süresi geldiği halde değiştirilmeyen, bakteri oluşumuna müsait damacana kullanımının, uzun vadede zararlı sonuçlar doğuracağı aşikar. Fokuswater su arıtma cihazı kullandığınız süreçte ise gerekli bakım, temizlik ve değişimler yapıldığında böyle bir sıkıntıdan söz etmek pek mümkün değildir.

 

  • Su arıtma cihazı ile gerekli bakımlar ve temizlikler yapıldığı takdirde, suyunuzu gönül rahatlığı ile içebilecek ve içtiğiniz suya güvenebileceksiniz. Bu güven hazzını, şehir şebekelerinden gelen veya hangi ortamda nasıl doldurulduğu bilinmeyen damacana suları ile yaşamanız maalesef mümkün değil. Aynı zamanda damacana ve su şişesi gibi birçok su kabı, suyun tadına ve kokusuna olumsuz etki etmekte ve suyun temizliği ve saflığı konusunda şüphe uyandırmaktadır. Tabi ki Fokuswater su arıtma cihazı ile bu sıkıntıdan da kurtulmuş olacaksınız.

 

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Fokuswater su arıtma cihazı, evimizde veya işyerimizde kaliteli, tatlı ve taze olarak suyumuzu içmemizi sağlar. Peki su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız, aşağıda ki maddeleri gözden geçiriniz:

  • Piyasada ucuz ancak kalite ve güven ilişkisi oluşturamamış, hatta bazılarının ürünlerinin sağlığınıza zararı dahi dokunabileceği onlarca firma vardır. Bu yüzden su arıtma cihazı alırken mutlaka dikkatli olmalısınız. Kendisini ispatlamış ve gerekli kalite belgelerine sahip firmaları tercih etmelisiniz.

 

  • Zaten çoğu firma, ucuz ürün ve düşük maliyetle üretim yapmayı amaçladığından, kalitesiz parça kullanmaktadır. Bu parçalar da su arıtma cihazınızın erken arızalanmasına, koku, tat bozukluğu ve bakteri üretme gibi sağlığa zararlı durumlar ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır.

 

  • Su arıtma cihazları ve parçaları en az 6 aylık periyotlarla bakımdan geçmelidir. Bu sebeple seçtiğinizin firmanın kaliteli bir teknik servise sahip olması ve uzun süre kullanacağınız su arıtma cihazınıza ait yedek parça üretimi konusunda teminat vermesi de çok önemlidir. Bu yüzden daha önce de belirttiğimiz gibi kaliteli ve güven veren, adresi belli firmaları tercih etmelisiniz. Aksi durumda herhangi bir arıza ile karşılaştığınız zaman muhatap bulma derdine düşebilirsiniz.

 

  • Tercih edeceğiniz su arıtma cihazınız, su arıtma sistemleri için dünyada kullanılan en gelişmiş teknoloji olan RO filtrasyonuna sahip mi? RO yani Reverse Osmosis filtre sistemi, su içinde çözünmüş şekilde bulunup, sudan büyük ve zararlı molekülleri ayrıştırmaya yarar. Bu sayede suyunuzun saflığı %99 a varan oranlara ulaşabilir.
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?